Beata Połomska
psycholog
Kwalifikacje
Nazywam się Beata Połomska. Jestem założycielką Prywatnej Chrześcijańskiej Poradni Psychologicznej „IMPULS”. Jestem psychologiem, w specjalności – psychologia zdrowia i psychoterapia.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi praktykując w szpitalu psychiatrycznym na oddziale psychiatrycznym oraz na oddziale nerwic. Jako psychoterapeuta chrześcijański współpracowałam z Duszpasterstwem Rodzin mieszczącym się przy Kurii Biskupiej w Radomiu oraz jako konsultant regionalny Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego, działającego w ramach Chrześcijańskiej Fundacji „Życie i Misja”.
Pracowałam także, jako terapeuta chrześcijański, w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej „Domowe Ognisko”. Oprócz świadczenia indywidualnej pomocy psychologicznej prowadziłam tam wraz z duszpasterzem grupę terapeutyczno – wspólnotową dla rodziców po stracie dziecka, według mojego autorskiego programu „Powrót nadziei”.
Ponadto, pracowałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu, między innymi z rodzinami zastępczymi i osobami ubogimi. Wielokrotnie zmagałam się z problemami dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, często pochodzących ze środowisk patologicznych lub rodzin skrajnie ubogich.
Prowadziłam różne szkolenia, warsztaty i konferencje, np. dla katechetów, rodziców, kobiet, osób bezrobotnych, pracowników telefonów zaufania, itp.
Od lat służę swoją regularną pomocą jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania „Linia Braterskich Serc”, którego założycielem jest śp. biskup Jan Chrapek a dyrektorem psycholog ks. Marek Dziewiecki.
Ponadto, jestem pomysłodawczynią i od wielu lat organizatorką Radomskich Spotkań Kobiet, cieszących się dużą popularnością wśród pań, konferencji psychologicznych, opartych o chrześcijańskie wartości. Angażowanie się w te spotkania to dla mnie również działalność charytatywna.
Ukończyłam wiele kursów i szkoleń. Wśród nich najbardziej znaczące dla mnie to:
- studium psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla dorosłych (szkolenie w zakresie terapii zaburzeń: depresyjnych, lękowych – w tym fobii i lęku o zdrowie, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, stresowo-pourazowych, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania – anoreksji, bulimii i otyłości, szkolenie w zakresie pracy z chorymi somatycznie ze szczególnym uwzględnieniem chorych na nowotwory oraz szkolenie w zakresie interwencji kryzysowej)
- studium poradnictwa chrześcijańskiego I i II stopnia (szkolenie podstawowe i specjalistyczne)
- szkolenie dotyczące prowadzenia poradnictwa małżeńskiego opartego na amerykańskim programie PREP
- szkolenie w zakresie szybkiego diagnozowania profilu osobowości
- szkolenie dotyczące zastosowania sztuki w reakcji post-traumatycznej
- kurs podstawowy katolickiego poradnictwa rodzinnego
- szkolenie dotyczące pomagania osobom z zaburzeniami psychicznymi, w tym także w depresji
- szkolenie dotyczące psychoterapii małżeństw (narzeczonych) w ujęciu poznawczo-behawioralnym z uwzględnieniem systemów rodzinnych
- szkolenie dotyczące wsparcia osób z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi
- szkolenie dotyczące diagnozy i psychoterapii zaburzeń seksualnych
- szkolenie dotyczące specyficznej pomocy psychologicznej osobom duchownym i konsekrowanym z uwzględnieniem seksualności
- szkolenie dotyczące pomocy w stracie i żałobie
- szkolenia dotyczące psychoterapii zaburzeń osobowości (praca ze schematami i trybami)
- szkolenie dotyczace psychoterapii par w ujęciu poznawczo-behawioralnym z uwzględnieniem systemów rodzinnych
- szkolenie dotyczące praw i potrzeb dziecka w kryzysie rozstania rodziców
- szkolenie dotyczące pracy psychoterapeutycznej z DDA / DDD (z dorosłymi dziećmi alkoholików / z dorosłymi dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych)
- szkolenie w zakresie logoterapii
- szkolenie dotyczące diagnozy i terapii tików, zaburzeń odżywiania i wydalania u dzieci
- szkolenie dotyczące pracy z nastolatkiem z niską samooceną
- szkolenie dotyczące zaburzeń snu
- i inne